• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Manchester City - West Ham United 1-2. "Młoty" wiceliderem

Manchester City przegrał 1-2 (1-2) z West Hamem United w ostatnim sobotnim meczu 6. kolejki Premier League. Dzięki wygranej "Młoty" awansowały na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Rywalizacja "The Citizens" i londyńskich młotów rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

W 6. minucie po dograniu Dmitry'ego Payeta Joe Harta pokonał Victor Moses. Dwadzieścia pięć minut później drugie trafienie dla gości uzyskał Diafra Sakho.

Tuż przed przerwą "Obywatele" zdobyli kontaktowego, a jak się później okazało także honorowego gola. Adriana zaskoczył Kevin de Bruyne.

Dla Manchesteru City była to pierwsza porażka w tym sezonie. Poprzednie pięć meczów "Obywatele" wygrali i dzięki temu wciąż są liderem tabeli. West Ham na Etihad Stadium wygrał czwarte spotkanie w rozgrywkach i za sprawą tego zameldowali się tuż za plecami swoich sobotnich rywali.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!