• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Manchester City - Tottenham Londyn 3-0 (1-0). Liga angielska - 24. kolejka Premier League

13 lutego na Etihad Stadium odbył się mecz 24. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru City i Tottenhamu Londyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 3-0.

İ. Gündoğan 50',66'

Zespół Manchesteru City (”Obywatele”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 139 pojedynków drużyna ”Obywateli” wygrała 54 razy i zanotowała 53 porażki oraz 32 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 23. minucie spotkania, gdy Rodri zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Bernardowi Silvie z zespołu gospodarzy. Była to 29. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Obywateli”.

Na drugą połowę zespół ”Koguty” wyszedł w zmienionym składzie, za Lucasa Mourę wszedł Moussa Sissoko.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie wynik na 2-0 podwyższył Ilkay Guendogan. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Raheem Sterling.

W 64. minucie Tanguy Ndombèlé został zmieniony przez Dele'a Allego. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Erik Lamela, piłkarz Tottenhamu Londyn.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ilkay Guendogan z ”Obywateli”. Sytuację bramkową stworzył Ederson Moraes.

Chwilę później trener Manchesteru City postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Ferran Torres, a murawę opuścił Ilkay Guendogan. W 72. minucie Erik Lamela został zmieniony przez Garetha Bale'a, co miało wzmocnić jedenastkę Tottenhamu Londyn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Jesusa na Riyada Mahreza. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tottenham Londyn: Ericowi Dierowi w 77. minucie i Benowi Daviesowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Ben Davies90′
29′ Bernardo Silva
Tanguy Ndombèlé Alvaro64′
 50′, 66′ 69′ Ilkay Guendogan
Erik Lamela65′ 72′
 23′ (k.) Rodrigo Hernández Cascante
Heung-min Son
Philip Foden
Pierre Emil Hoejbjerg
79′ Gabriel Jesus
Carlos Vinícius Alves Morais
79′ Riyad Mahrez
Gareth Bale72′
69′ Ferran Torres García
Steven Bergwijn

Drużyna Manchesteru City zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę ”Obywatelom”, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna Tottenhamu Londyn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.