• 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Manchester City - Southampton 3-1 w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej

Jan Bednarek nie zatrzymał Manchesteru City w 1/8 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Polski obrońca rozegrał cały mecz, ale jego Southampton przegrał 1-3 i odpadł z rozgrywek.

Southampton dostało bardzo trudnego rywala, by zrehabilitować się za weekendową porażkę z Leicester City. "Święci" zostali rozgromieni 0-9, co było największą porażką w historii Premier League.

Tym razem Southampton wytrzymało napór rywala jedynie przez 20 minut. Po sprytnym rozegraniu stałego fragmentu gry Jan Bednarek przegrał pojedynek główkowy z Nicolasem Otamendim i Argentyńczyk otworzył wynik spotkania.

Później dwie bramki - tuż przed i tuż po przerwie - zdobył Sergio Aguero i właściwie było już po meczu.

Gości stać było jeszcze na honorowe trafienie Jacka Stephensa, który trafił do bramki strzałem głową po rzucie rożnym.

Awans do kolejnej rundy pewnie wywalczyli "Obywatele", a Southampton będzie mogło skupić się na walce o utrzymanie w Premier League. Po dziesięciu meczach "Święci" mają na koncie tylko osiem punktów i są na 18. miejscu, zagrożonym spadkiem.

Manchester City - Southampton 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Otamendi (20.), 2-0 Aguero (38.), 3-0 Aguero (56.), 3-1 Stephens (75.).