• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (11 pkt.)
  • 7 .Leeds United (10 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (10 pkt.)

Manchester City - Sheffield United FC 2-0 w 20. kolejce Premier League

Manchester City pokonał Sheffield United w ostatnim niedzielnym spotkaniu 20. kolejki Premier League. Goście trafili raz do siatki, jednak bramka została anulowana przez minimalnego spalonego.

Josep Guardiola nie był łaskawy dla władz ligi i jako kolejny już trener w Premier League skrytykował napięty do granic możliwości terminarz. To właśnie w krótkim czasie regeneracji Hiszpan upatrywał powodów słabszej dyspozycji "Obywateli".

Zbyt długiej przerwy nie było i tym razem. Już po dwóch dniach od ostatniego spotkania Manchester City zmierzył się z nieźle punktującym Sheffield United.

Pierwsza połowa nie została zdominowana przez efektowną grę, ale niestety ponownie na celowniku wszystkich kibiców był VAR. W kolejnym już spotkaniu milimetrowy spalony zdecydował o braku gola. Tym razem dla ekipy gości. W 22. minucie do bramki trafił Lys Mousset, lecz po interwencji wozu VAR gola nie uznano. Druga część gry rozpoczęła się od dwóch niecelnych uderzeń z dystansu. Najpierw spróbował Kevin De Bruyne, a kilka minut później mocny strzał oddał Muhamed Beszić.

Premier League - wyniki, tabela, strzelcy

Na pierwszą bramkę w tym meczu musieliśmy poczekać do 53. minuty. Arbiter spotkania Chris Kavanagh przeszkodził nieco w grze piłkarzowi Sheffield i do piłki dopadł De Bruyne. Belga zagrał w kierunku Sergio Aguero, który pewnie wykończył całą sytuację. Prawidłowość zdobycia bramki analizowana była jeszcze przez VAR, lecz tym razem przewinienia... sędziego się nie dopatrzono.

"Obywatele" kontrolowali przebieg spotkania i udało im się zdobyć kolejną bramkę w 82. minucie. Podopieczni Guardioli rozegrali dobrą akcję, po której Riyad Mahrez zagrał do De Bruyne. Belg zachował zimną krew w polu karnym i  pomimo asysty obrońcy mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

PA

20. kolejka Anglia - Premier League
2019-12-29 19:00 | Stadion: Etihad Stadium | Widzów: 54512 | Arbiter: C. Kavanagh
Chris Basham
 82′ Kevin De Bruyne
John Egan
. Fernandinho
Jack O'Connell
Rodrigo Hernández Cascante
Enda Stevens85′
59′ 62′ Bernardo Silva
Muhamed Beszić75′
Ołeksandr Zinczenko
John Fleck
Riyad Mahrez
Oliver Norwood
 52′ 81′ Sergio Aguero