• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Manchester City - Queens Park Rangers 6-0

Manchester City rozbił 6-0 ostatni w tabeli Premier League Queens Park Rangers w meczu 36. kolejki. Hat-trickiem popisał się Sergio Aguero.

Aguero pierwszy raz trafił do siatki rywali już w 4. minucie po indywidualnej akcji. Potem w 50. wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, a następnie w 65. trafił z rzutu karnego.

Argentyńczyk ma już na koncie 25 goli w Premier League i pewnie zmierza po koronę króle strzelców.

Po bramce dla "The Citizens" strzelili także Aleksandar Kolarov i James Milner, a wynik w 87. minucie ustalił David Silva, który minął bramkarza po podaniu piętą Wilfrieda Bony'ego.

Manchester City jest na drugim miejscu w tabeli ligi angielskiej, ale ma dwa mecze więcej niż trzeci Arsenal.

Piłkarze Queens Park nie mają już szans na utrzymanie.