Reklama

Reklama

Manchester City pozyskał Gabriela Jesusa za 27 mln funtów

Manchester City pozyskał Gabriela Jesusa, 19-letniego skrzydłowego Palmeiras. Angielski klub zapłaci 27 milionów funtów plus ewentualne bonusy.

Piłkarz związał się z "Obywatelami" pięcioletnią umową, ale zostanie w Palmeiras do grudnia tego roku, kiedy skończy się sezon w Brazylii.

Gabriel Jesus w poprzednich rozgrywkach został wybrany najlepszym debiutantem ligi brazylijskiej, a obecnie przygotowuje się z "Canarinhos" do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W dorosłej reprezentacji Brazylii jeszcze nie wystąpił, ale jest jedną z największych piłkarskich nadziei tego kraju.

"Manchester City to jeden z najlepszych klubów na świecie, dlatego bardzo się cieszę, że zostałem jego zawodnikiem" - powiedział Gabriel Jesus, cytowany przez internetową stronę angielskiego zespołu.

Reklama

"W drużynie jest wielu wspaniałych piłkarzy i mamy fantastycznego menedżera Josepa Guardiolę, od którego będę się mógł wiele nauczyć" - dodał piłkarz, który w 34 meczach brazylijskiej Serie A strzelił 15 goli.

"Mamy nadzieję, że jego przyjście w styczniu 2017 będzie miało duży wpływ na klub" - stwierdził Txiki Begiristain, dyrektor sportowy Manchesteru City.

Gabriel Jesus to szósty piłkarz pozyskany przez "Obywateli" w letnim oknie transferowym po: Leroyu Sane, Ołeksandrze Zinczence, Aaronie Mooyu, Ilkayu Guendoganie i Nolito.

Zobacz terminarz Premier League

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama