Reklama

Reklama

Manchester City płaci swoim piłkarzom najwięcej

Piłkarze Manchesteru City są najlepiej zarabiającymi sportowcami na świecie - wynika z zestawienia opublikowanego przez "Sporting Intelligence". Każdy z zawodników pierwszego zespołu otrzymuje od władz angielskiego klubu średnio około 5,2 mln funtów rocznie.

Na drugiej pozycji w rankingu znalazła się występująca w amerykańskiej lidze baseballu (MLB) drużyna Los Angeles Dodgers. Rocznie wydaje ona na każdego gracza ponad 4,8 mln funtów. Trzeci jest inny klub piłkarski Real Madryt - 4,7 mln. 

W rankingu uwzględniono 278 klubów rywalizujących w 14 rozgrywkach ligowych w siedmiu dyscyplinach, w tym piłce nożnej, koszykówce, baseballu, futbolu amerykańskim czy hokeju na lodzie. Ustalono go poprzez wyliczenie całkowitych wydatków na pensje zawodników, które podzielono przez ich liczbę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy