Reklama

Reklama

Manchester City odsłoni pomnik Sergio Aguero. W ten sposób uczci rocznicę niezapomnianego dnia

Niesamowitą końcówkę sezonu 2011/12 w Premier League pamiętają doskonale nie tylko kibice w Anglii. Bohaterem ostatnich sekund batalii okazał się Sergio Aguero, którego gol strzelony w doliczonym czasie gry dał Manchesterowi City tytuł mistrzowski. W 10. rocznicę tego wydarzenia odsłonięty zostanie pomnik Argentyńczyka.

W ostatniej kolejce cyklu 2011/12 Manchester City mierzył się z QPR. W 90. minucie utrzymywał się remis 2-2, co oznaczało tytuł mistrzowski dla Manchesteru United

W czwartej minucie doliczonego czasu zwycięską bramkę dla "The Citizens" zdobył Sergio Aguero i ostatecznie to klub z Etihad Stadium okazał się największym wygranym sezonu.    

Sergio Aguero: Nie chciałem, by widziano moje łzy

Reklama

Na tytuł mistrza Anglii "Obywatele" czekali od 1968 roku.  

W 10. rocznicę niezapomnianego meczu z QPR przed stadionem MC odsłonięty zostanie pomnik Aguero. Stanie obok posągów Vincenta Company'ego i Davida Villi.    

Autorem pomnika argentyńskiego napastnika będzie Andy Scott

Aguero pożegnał się już z zawodowym futbolem, mimo stosunkowo młodego wieku. Ma obecnie 33 lata, jest rówieśnikiem Roberta Lewandowskiego. W grudniu ogłosił zakończenie kariery z powodu wykrytych u niego nieprawidłowości kardiologicznych.  

Sergio Aguero: Chciałbym znowu grać w piłkę

W jednym z ostatnich wywiadów wyznał, że nosi się z zamiarem powrotu na boisko. 

- Pojawiła się ostatnio taka myśl, że mógłbym wrócić do gry w piłkę. Lekarze nakazali mi przynajmniej półroczną przerwę od aktywności fizycznej. Ale ja już chciałbym wrócić do trenowania - oznajmił Aguero.

Zaznaczył jednak, że chodzi jedynie o futbol rekreacyjny. 

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL