• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Manchester City - Manchester United 0-2 (0-1). Liga angielska - 27. kolejka Premier League

W pojedynku 27. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 7 marca, drużyna Manchesteru City przegrała z Man United 0-2 (0-1). Mecz odbył się na Etihad Stadium.

L. Shaw 50'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Manchesteru City (”Obywatele”) zajmowała pierwszą, natomiast zespół Man United - drugą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 151 spotkań drużyna Man United wygrała 58 razy i zanotowała 45 porażek oraz 48 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Man United w drugiej minucie spotkania, gdy Bruno Fernandes zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Harry'emu Maguire'owi z jedenastki gości. Była to 32. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Man United.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Man United, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie wynik na 0-2 podwyższył Luke Shaw. W zdobyciu bramki pomógł Marcus Rashford.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Man United: Luke'owi Shawowi w 58. i Deanowi Hendersonowi w 60. minucie. W 65. minucie João Cancelo zastąpił Kyle'a Walkera. Kibice Manchesteru City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Philipa Fodena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Gabriel Jesus.

Po chwili trener Man United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Mason Greenwood, a murawę opuścił Marcus Rashford. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Dean Henderson60′
65′ Joao Cancelo
Bruno Miguel Borges Fernandes  2′ (k.) 90′
71′ Gabriel Jesus
Alex Nicolao Telles
65′ Kyle Walker
Axel Tuanzebe
. Fernandinho
Brandon Williams90′
71′ Philip Foden