Reklama

Reklama

Manchester City. Klub szykuje się na transfer Lionela Messiego

Przyszłość Lionela Messiego nie jest jeszcze dokładnie znana, jednak wszystko wskazuje na to, że Argentyńczyk dołączy do Manchesteru City. Według doniesień medialnych "Obywatele" szykują się już na przybycie piłkarza.

Jak twierdzi dobrze poinformowany w sprawach Barcelony dziennikarz Marcelo Bechler, Manchester City rozpoczął już przygotowania do ogłoszenia transferu Lionela Messiego. 

Działacze klubu zgłosili się już do dużej firmy produkcyjnej w celu przygotowania materiału audiowizualnego, który również zawierałby archiwalne nagrania z Messim w doli głównej. 

Według ostatnich doniesień hiszpańskiego "Sportu" Messi ma otrzymać od Manchesteru City ofertę pięcioletniego kontraktu. Trzy lata spędziłby w ekipie "Obywateli", a kolejne dwa w New York City - amerykańskiej fili ekipy z Manchesteru. 

Roczny koszt utrzymania piłkarza w Manchesterze ma wynosić 100 milionów euro. Argentyńczyk może również liczyć na premię w wysokości 250 milionów, którą otrzymałby jednak dopiero po przenosinach do USA. 

Reklama

Zamieszanie związane z transferem Messiego rozpoczęło się od faksu, który Argentyńczyk przesłał do klubu. Piłkarz zażądał w nim uruchomienia klauzuli pozwalającej mu na opuszczenie klubu. 

Barcelona stwierdziła, że nie jest to możliwe, ponieważ klauzula ma zastosowanie jedynie do 10 czerwca. Ich decyzję potwierdziły także władze ligi hiszpańskiej, jednak media twierdzą, że sytuacja nie jest tak jasna i rację może mieć Messi.

Zobacz więcej doniesień o Primera Division

PA

Reklama

Reklama

Reklama