Manchester City Football Club - Aston Villa Football Club 3-2 (0-1). Liga - 38. kolejka

W meczu 38. kolejki Premier League, który rozegrany został 22 maja, drużyna Manchesteru City wygrała z Aston Villa 3-2 (0-1). Mecz na Etihad Stadium obejrzało 53 395 widzów.

W  meczu 38. kolejki  Premier League, który rozegrany został 22 maja, drużyna Manchesteru City wygrała  z Aston Villa  3-2 (0-1). Mecz na Etihad Stadium obejrzało 53 395 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Jedenastka Manchesteru City wygrała aż 12 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Manchesteru City zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Aston Villa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aston Villa w 37. minucie spotkania, gdy Matty Cash zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Lucasa Digne'a.

W 45. minucie Fernandinho został zastąpiony przez Ołeksandra Zinczenkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Aston Villa.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Tyrone Mings, zawodnik Aston Villa.

Drużyna Manchesteru City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Aston Villa, strzelając kolejnego gola. W 69. minucie wynik na 0-2 podwyższył Philippe Coutinho. Asystę przy bramce zaliczył Ollie Watkins.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Aston Villa doszło do zmiany. Marvelous Nakamba wszedł za Philippe'a Coutinha.

Piłkarze Manchesteru City szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 1-2 w 76. minucie zdobył Ilkay Gundogan.

Zespół Aston Villa krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna Manchesteru City doprowadziła do remisu. Gola strzelił Rodri. Sytuację bramkową stworzył Ołeksandr Zinczenko.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ilkay Gundogan z Manchesteru City. W następstwie utraty gola trener Aston Villa postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Jacoba Ramseya i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Ingsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Marvelousowi Nakambie z jedenastki Aston Villa. W 88. minucie w zespole Aston Villa doszło do zmiany. Ashley Young wszedł za Emiliana Buendię. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-2.

Jedenastka Manchesteru City zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Drużyna Aston Villa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Manchesteru City żadną kartką, natomiast piłkarzom Aston Villa przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.