Manchester City Football Club - AFC Bournemouth 4-0 (3-0). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Manchesteru City wysoko wygrała z Bournemouth 4-0 (3-0). Mecz na Etihad Stadium obejrzało 53 453 widzów.

W  starciu 2. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Manchesteru City wysoko wygrała  z Bournemouth  4-0 (3-0). Mecz na Etihad Stadium obejrzało 53 453 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Manchesteru City wygrała aż 12 razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jackowi Staceyowi z jedenastki Bournemouth. Była to piąta minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Manchesteru City w 19. minucie spotkania, gdy Ilkay Gundogan zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Erling Haaland.

Zespół Bournemouth ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Manchesteru City, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Kevin De Bruyne. Asystę przy bramce zaliczył Phil Foden.

Phil Foden wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, strzelając kolejnego gola w 37. minucie spotkania. W 45. minucie za Phil Fodena wszedł Jack Grealish.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Chrisowi Mephamowi z Bournemouth. Po chwili trener Manchesteru City postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Rubena Diasa. Na boisko wszedł John Stones, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 63. a 74. minutą, boisko opuścili piłkarze Manchesteru City: Ilkay Gundogan, Erling Haaland, na ich miejsce weszli: Bernardo Silva, Julian Alvarez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ryana Christiego, Lewisa Cooka zajęli: Junior Stanislas, Philip Billing.

W 79. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Bournemouth Jefferson Lerma. W 80. minucie Marcus Tavernier został zmieniony przez Marcosa Senesiego, a za Kieffera Moore'a wszedł na boisko Jamal Lowe, co miało wzmocnić zespół Bournemouth. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kyle'a Walkera na Rica Lewisa.

W doliczonej pierwszej minucie meczu arbiter pokazał kartkę Adamowi Smithowi, zawodnikowi Bournemouth. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Manchesteru City żadną kartką, natomiast zawodnikom Bournemouth pokazał trzy żółte.

Drużyna Manchesteru City wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Bournemouth w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.