• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Manchester City - Chelsea. Mały "finał Ligi Mistrzów" dla londyńczyków!

Na trzy tygodnie przed finałem Ligi Mistrzów obaj pretendenci do pucharu - Manchester City oraz Chelsea - zmierzyli się w spotkaniu Premier League na Etihad Stadium. Górą okazali się londyńczycy, którzy wygrali 1-2 po bramkach Ziyecha i Alonso. Dla City gola zdobył Raheem Sterling.

Sędzia Anthony Taylor rozpoczął spotkanie punktualnie o 18:30. Pierwszy strzał na bramkę przeciwnika oddał Ferran Torres w 4. minucie. Po krótkim rajdzie prawą stroną boiska trafił jednak wysoko ponad bramką Mendy'ego.

Po ostrej walce o piłkę z Timo Wernerem Raheem Sterling otrzymał w 12. minucie żółtą kartkę. Reece James nie wykorzystał jednak okazji i po podyktowaniu rzutu wolnego trafił w mur złożony z graczy Manchesteru City.

W 21. minucie Timo Werner wziął udział w obiecującej sytuacji - znalazł się w dobrej pozycji, niepilnowany, w polu karnym City, ale nie zdołał opanować piłki, przez co akcja przystopowała i zakończyła się fiaskiem.

Werner trafił do siatki w 32. minucie spotkania, ale bramka nie została uznana. Otrzymał długie podanie i dzięki strzałowi z powietrza trafił do siatki Edersona. Sędzia liniowy wskazał jednak, że był spalony.

Chwilę później mocny strzał Sterlinga, choć obiecujący, wylądował ostatecznie w rękach Edouarda Mendy'ego. Z kolei w 43. minucie swoją szansę miał Hakim Ziyech - Marokańczyk tuż przed przerwą popisał się świetnym, długim strzałem, ale Ederson odbił piłkę.

Pierwsza bramka padła w 44. minucie. Gabriel Jesus podał piłkę w pole karne, Aguero ją zgubił, ale tuż za nim znajdował się Sterling, który wbił gola.

Jeszcze przed przerwą Billy Gilmour sfaulował w polu karnym Gabriela Jesusa i został podyktowany rzut karny. "Jedenastka" została jednak fatalnie przestrzelona przez Aguero, który próbował strzelać "podcinką". Mendy bez problemu poradził sobie ze strzałem.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy było dość spokojne. W 50. minucie Werner trafił raz w boczną siatkę, a chwilę później Aguero spróbował swoich sił zza pola karnego, ale piłka znalazła się w rękach Mendy'ego.

W 63. minucie Chelsea zremisowała. Rodri stracił piłkę w połowie boiska, a "The Blues" przenieśli futbolówkę pod pole karne City. Azpilicueta podał do Hakima Ziyecha, a ten pięknym strzałem z "szesnastki" pokonał Edersona.

Timo Werner znowu podwyższył wynik w 79. minucie... ale sędzia orzekł o spalonym. Po długim podaniu poradził sobie z obrońcą City, minął Edersona i trafił do siatki, jednak bramka nie mogła zostać uznana. Hudson-Odoi pokonał Edersona chwilę później, ale po weryfikacji VAR sędzia także nie uznał bramki.

Po ostrym wejściu Gabriela Jesusa w nogi Pulisicia w 90. minucie Brazylijczyk otrzymał żółtą kartkę.

Chelsea ustaliła wynik na 1-2 w 92. minucie. Timo Werner dośrodkował w pole karne, do piłki dobiegli Hudson-Odoi i Marcos Alonso, ale to ten drugi trafił do bramki.

Próba generalna przed finałem Ligi Mistrzów okazała się szczęśliwa dla Chelsea. "The Blues" dzięki zwycięstwu w Manchesterze awansowali na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając Leicester City.

Billy Gilmour
71′ Ferran Torres García
Reece James
 44′ 12′ Raheem Sterling
Christian Pulisic
80′ Benjamin Mendy
Hakim Ziyech  63′ 76′
Rodrigo Hernández Cascante
Marcos Alonso  90′
90′ Gabriel Jesus
N'Golo Kanté68′
45′ (k.) 70′ Sergio Aguero
Kurt Happy Zouma45′
70′ Philip Foden
Kai Havertz
71′ Ilkay Guendogan
Luiz Frello Jorginho68′
Bernardo Silva
Tamy Abraham
80′ Ołeksandr Zinczenko