• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Manchester City - Chelsea Londyn 1-2 (1-0). Liga angielska - 35. kolejka Premier League

8 maja na Etihad Stadium odbył się pojedynek 35. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru City i Chelsea FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 2-1.

Marcos Alonso 90'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą pierwszy i czwarty zespół Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 143 spotkania jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) wygrała 58 razy i zanotowała 47 porażek oraz 38 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Raheem Sterling z zespołu gospodarzy (”Obywatele”). Była to 12. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Raheem Sterling wywołał eksplozję radości wśród kibiców Manchesteru City, zdobywając bramkę w 44. minucie spotkania. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Sergio Aguero.

W trzeciej minucie doliczonego czasu Andreas Christensen został zmieniony przez Kurta Zoumę. W tej samej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Manchesteru City. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Manchesteru City.

Zawodnicy Chelsea FC odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Hakim Ziyech. Asystę zanotował Azpilicueta.

W 68. minucie w zespole Chelsea FC doszło do zmiany. Jorginho wszedł za N'Gola Kantégo. A kibice Manchesteru City nie mogli już doczekać się wprowadzenia Philipa Fodena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie siedem strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Sergio Aguero. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Manchesteru City doszło do zmiany. Ilkay Guendogan wszedł za Ferrana Torresa.

Chwilę później trener ”The Blues” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Callum Hudson-Odoi, a murawę opuścił Hakim Ziyech. W 80. minucie w drużynie Manchesteru City doszło do zmiany. Ołeksandr Zinczenko wszedł za Benjamina Mendego. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Gabrielowi Jesusowi z ”Obywateli”.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 90. minucie spotkania, gdy Marcos Alonso strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Timo Werner.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Billy Gilmour
71′ Ferran Torres García
Reece James
 44′ 12′ Raheem Sterling
Christian Pulisic
80′ Benjamin Mendy
Hakim Ziyech  63′ 76′
Rodrigo Hernández Cascante
Marcos Alonso  90′
90′ Gabriel Jesus
N'Golo Kanté68′
45′ (k.) 70′ Sergio Aguero
Kurt Happy Zouma45′
70′ Philip Foden
Kai Havertz
71′ Ilkay Guendogan
Luiz Frello Jorginho68′
Bernardo Silva
Tamy Abraham
80′ Ołeksandr Zinczenko
Olivier Giroud
Riyad Mahrez
Callum Hudson-Odoi76′

Arbiter nie ukarał ”The Blues” żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.