• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Manchester City - Chelsea 1-3 w 14. kolejce Premier League

Manchester City prowadził z Chelsea 1-0, ale zmarnował znakomite okazje do podwyższenia. Po przerwie goście kontrowali bezlitośnie i wygrali 3-1 w 14. kolejce Premier League. Chelsea umocniła się na pozycji lidera. W końcówce doszło do przepychanki, posypały się czerwone kartki, a zaczęło się od skandalicznego faulu Sergio Aguero.

Przed sobotnim starciem w Manchesterze gospodarze tracili jeden punkt do prowadzącej w tabeli Chelsea.

Mecz od początku toczył się w szybkim tempie. W 15. minucie minimalnie obok słupka bramki "The Citizens" strzelał Eden Hazard. W odpowiedzi Sergio Aguero sprawdził Thibauta Courtois, ale ten przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 25. minucie fani gospodarzy oszaleli ze szczęścia. Sędzia nie uznał jednak gola Fernandinho, odgwizdując spalonego.

"The Blues" chwilę później ruszyli z kontrą. Hazard minął bramkarza Claudio Bravo, ale zamiast próbować strzału z ostrego kąta, wyłożył piłkę rywalom.

Świetną okazję do zdobycia bramki miał Aguero, lecz w ostatniej chwili zablokował go świetnie interweniujący Cesar Azpilicueta. Argentyński napastnik nie miał szczęścia też w końcówce pierwszej połowy, gdy główkował obok bramki Chelsea po dokładnym dośrodkowaniu Kevina de Bruyne.

Naciskający coraz mocniej gospodarze w 45. minucie zdobyli gola do szatni, a właściwie zdobył go Gary Cahill, który tak niefortunnie interweniował, że posłał piłkę w okienko własnej bramki.

Zaraz po przerwie podwyższyć mógł de Bruyne, ale jego strzał z ostrego kąta obronił Courtois. Chwilę później Cahill nie zrozumiał się z Courtois i piłkę przejął Aguero. Uderzył jednak zbyt słabo i swój błąd naprawił Cahill.

Gospodarze nie ustawali w ataku. Po znakomitym zagraniu z prawej strony Jesusa Navasa, de Bruyne zamiast wpakować piłkę do pustej bramki, trafił nią w poprzeczkę.

Niewykorzystane sytuacje szybko się zemściły, gdy Diego Costa łatwo ograł Nicolasa Otamendiego i uciszył kibiców w Manchesterze.

Kilka minut później nastąpił zwrot akcji, gdy po kontrze Willian dał prowadzenie 2-1 Chelsea.

W 90. minucie po kolejnej kontrze Hazard pogrążył Manchester City.

W doliczonym czasie gry doszło do przepychanki między piłkarzami obu drużyn. Zaczęło się od ostrego faulu Aguero na Davidzie Luizie. Argentyńczyk ostatecznie zobaczył czerwoną kartkę. Z boiska wyleciał też Fernandinho.

W innym sobotnim spotkaniu, Swansea z Łukaszem Fabiańskim w składzie przegrało z Tottenhamem Hotspur aż 0-5. Reprezentant Polski obejrzał także żółtą kartkę.

Manchester City - Chelsea 1-3. Raport meczowy

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: Manchester City | Chelsea Londyn | Premier League