• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Manchester City - Burnley FC 5-0 w meczu 30. kolejki Premier League

Spotkanie pomiędzy Manchesterem City a Burnley zakończyło się bez niespodzianek. Goście byli tylko tłem dla podopiecznych Josepa Guardioli, a gospodarze wygrali aż 5-0.

Manchester City wzorowo wywiązał się z roli faworyta i od samego początku zdecydowanie przeważał w starciu z niżej notowanym Burnley. Podopieczni Josepa Guardioli już w 17. minucie mogli zdobyć pierwszego gola.

Bernardo Silva otrzymał dobre podanie, podbiegł w kierunku bramki i oddał mocny strzał, po którym piłka nieznacznie chybiła. Portugalczyk nie zraził się i po chwili spróbował kolejny raz. Gracz City huknął z dystansu, futbolówka odbiła się jeszcze od murawy, a po chwili Nick Pope musiał wyciągać ją z siatki.

Gospodarze szybko zdobyli optyczną przewagę, jednak na kolejne trafienia piłkarze kazali nam poczekać do ostatnich minut pierwszej części gry. Riyad Mahrez wpadł w pole karne, sprytnie minął dwóch obrońców i posłał piłkę idealnie w dolny róg bramki.

Nick Pope
62′ Joao Cancelo
Matthew Lowton
Nicolas Otamendi
Ben Mee
 22′, 63′ 79′ Philip Foden
James Tarkowski
Bernardo Silva
Charlie Taylor
61′ . Fernandinho
Josh Brownhill43′
Rodrigo Hernández Cascante
Jack Cork
 51′ David Silva
Ashley Westwood
Ołeksandr Zinczenko
Jay Rodriguez60′
 43′, 45′ (k.) 61′ Riyad Mahrez
Matěj Vydra88′
45′ Sergio Aguero
Dwight McNeil
Scott Carson
Lukas Jensen
61′ Aymeric Laporte
Bailey Peacock-Farrell
Benjamin Mendy
Jimmy Dunne
Kyle Walker
Kevin Long
61′ Kevin De Bruyne
Erik Pieters60′
Ilkay Guendogan
Bobby Thomas
45′ Gabriel Jesus
Max Thompson88′
79′ Leroy Sané

Raheem Sterling

Niespełna dwie minuty później Ben Mee sfaulował Sergio Aguero we własnym polu karnym. Początkowo sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie stałgo fragmentu gry, jednak pomógł mu system VAR i po chwili Mahrez ustawił piłkę na 11. metrze.

Dowiedz się więcej na temat: Premier Legue | Manchester City | Burnley