• 5 .Everton (32 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 7 .Southampton FC (29 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (26 pkt.)

Manchester City - Brighton&Hove FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 18. kolejka Premier League

W meczu 18. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 13 stycznia, zespół Manchesteru City wygrał z Brighton&Hove FC 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Etihad Stadium.

P. Foden 44'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Brighton&Hove FC znajduje się na dole tabeli zajmując 17. pozycję, za to jedenastka Manchesteru City (”Obywatele”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Manchesteru City wygrał aż 10 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Zespół Brighton&Hove FC od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Manchesteru City w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 44. minucie bramkę zdobył Philip Foden. Asystę zanotował Kevin De Bruyne.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Manchesteru City.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Joël Veltman z zespołu gości. W 67. minucie Riyad Mahrez zastąpił Gabriela Jesusa.

W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Adamowi Websterowi, piłkarzowi Brighton&Hove FC. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na wapno, ale Raheem Sterling nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka ”Obywateli”. W drugiej połowie nie padły gole.

Alexis Mac Allister
67′ Riyad Mahrez
Ben White
Bernardo Silva
Percy Muzi Tau68′
 44′ 82′ Philip Foden
Max Harrison Sanders
67′ Gabriel Jesus
Jensen Weir
82′ 90′ (k.) Raheem Sterling
Neal Maupay68′
Ferran Torres García
Andi Avdi Zeqiri

Zespół Manchesteru City był w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Drużyna Brighton&Hove FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Brighton&Hove FC pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Brighton&Hove FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.