• 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (2 pkt.)
  • 4. Polska (1 pkt.)

Manchester City - Brighton & Hove Albion 1-0 w 18. kolejce Premier League

Manchester City pokonał 1-0 Brighton & Hove Albion w 18. kolejce Premier League i zbliżył się do lidera tabeli United na cztery punkty. Drużyna Pepa Guardioli mogła wygrać wyżej, ale w końcowych minutach rzutu karnego nie wykorzystał Raheem Sterling.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Jakub Moder dotarł już do Anglii i trenuje z zespołem Brighton, ale trener gości uznał, że jest jeszcze zdecydowanie zbyt wcześnie, by włączyć reprezentanta Polski do kadry meczowej. Zwłaszcza, że dzisiejszy rywal był naprawdę z górnej półki.

"Obywatele" od początku spotkania mieli sporą przewagę. W dobrej sytuacji znalazł się m.in. Kevin De Bruyne, później gracze City nie wykorzystali pośredniego rzutu wolnego z pola karnego rywala.

W końcu, tuż przed przerwą, wynik spotkania otworzył Phil Foden. Młody zawodnik dostał dobre podanie od De Bruyne, minął obrońcę i z 16 m uderzył w kierunku bliższego słupka.

Po zmianie stron bliski zdobycia pięknej bramki był Bernardo Silva. Portugalczyk przejął piłkę po uderzeniu Ilkaya Guendogana, efektownie założył "siatkę" obrońcy i uderzył mocno - prosto w spojenie słupka z poprzeczką.

W doliczonym czasie gry wynik podwyższyć mógł jeszcze Raheem Sterling, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Ten wynik sprawił, że Manchester City jest na trzecim miejscu w tabeli z czterema punktami straty do liderującego Manchesteru United. Piłkarze Pepa Guardioli mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz.

Manchester City - Brighton & Hove Albion 1-0 (1-0)

Alexis Mac Allister
67′ Riyad Mahrez
Ben White
Bernardo Silva
Percy Muzi Tau68′
 44′ 82′ Philip Foden
Max Harrison Sanders
67′ Gabriel Jesus
Jensen Weir
82′ 90′ (k.) Raheem Sterling