• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Manchester City - Aston Villa FC 2-0 (0-0). Liga angielska - 1. kolejka Premier League

20 stycznia na Etihad Stadium odbył się mecz 1. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru City i Aston Villa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Manchesteru City 2-0.

İ. Gündoğan 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 150 spotkań drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała 64 razy i zanotowała 48 porażek oraz 38 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie Kyle Walker zastąpił Ołeksandra Zinczenkę.

Trener ”Obywateli” postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Kevina De Bruynego i na pole gry wprowadził napastnika Gabriela Jesusa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyny zdołały strzelić gola i wygrać spotkanie. W 67. minucie arbiter ukarał kartką Johna McGinna, piłkarza Aston Villa (”The Villans”).

Szczęście uśmiechnęło się do ”Obywateli” w 79. minucie spotkania, gdy Bernardo Silva zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Rodriego.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Neil Taylor z ”The Villans”.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Manchesteru City w 90. minucie spotkania, gdy Ilkay Guendogan strzelił z karnego drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Damián Emiliano Martínez
28′ Kyle Walker
Matt Targett75′
59′ Kevin De Bruyne
Douglas Luiz Soares de Paulo
 90′ (k.) Ilkay Guendogan
Bertrand Isidore Traoré68′
Rodrigo Hernández Cascante
Jack Grealish
72′ Raheem Sterling
John McGinn67′
 79′ Bernardo Silva
Neil Taylor75′ 86′
28′ Ołeksandr Zinczenko
Anwar El Ghazi68′
59′ Gabriel Jesus
Marvelous Nakamba
72′ Riyad Mahrez
Jacob Ramsey68′
Ferran Torres García
Keinan Davis

Zespół Manchesteru City był w posiadaniu piłki przez 69 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Manchesteru City żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.