• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Manchester City - Arsenal Londyn 3-1 w 11. kolejce Premier League

Manchester City pokonał Arsenal Londyn 3-1 w hicie 11. kolejki Premier League. Ekipa Pepa Guardioli była lepsza, ale wpływ na wynik miały błędne decyzje sędziego. O ile można jeszcze dyskutować, czy rzeczywiście powinien podyktować rzut karny dla gospodarzy, o tyle później zaliczył dla nich gola mimo spalonego.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Początek ze wskazaniem na Arsenal, ale już w 2. minucie okazję po kontrze mieli gospodarze, lecz nie wykorzystał jej Sergio Aguero. Kilka minut później Argentyńczyk wypracował świetną okazję, ale Raheem Sterling był spóźniony i nie wykorzystał szansy.

Gospodarze objęli prowadzenie w 19. minucie. Petr Czech obronił strzał Kevina De Bruyne, ale goście odzyskali piłkę, a Belg przyspieszył, oddał fantastyczny strzał lewą nogą, po którym piłka przeleciała między nogami starającego się zablokować go Laurenta Koscielnego i wpadła do siatki tuż przy słupku.

W 35. minucie okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał Sterling, bo zamiast strzelać, niecelnie podał do Leroya Sane.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Alexis Sanchez znakomicie dograł do Aarona Ramseya, ale gospodarzy uratował bramkarz.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy Ignacio Monreal zaatakował barkiem Sterlinga w polu karnym i sędzia podyktował "jedenastkę". Aguero zmylił bramkarza i odbita od słupka piłka wpadła do bramki.

W 56. minucie prosty błąd popełnił Ederson, piłka wyślizgnęła mu się z rąk, ale zdążył złapać ją jeszcze przed linią bramkową. Brazylijski bramkarz wylądował w bramce, bo wepchnął go do niej Ramsey, ale sędzia dostrzegł faul.

"Kanonierzy" nie poddali się, zaczęli grać agresywniej i choć przypłacili to żółtymi kartkami, to w końcu strzelili kontaktowego gola. Alexandre Lacazette zaskoczył bramkarza strzałem zza narożnika pola karnego.

Kwadrans przed końcem piłkarze Arsenalu stanęli sądząc, że sędzia odgwiżdże spalonego, ale arbiter popełnił błąd i Gabriel Jesus kopnął piłkę do siatki podwyższając na 3-1.