Reklama

Reklama

Mamadou Sakho oczyszczony z zarzutów o dopingu

Piłkarz Liverpoolu i reprezentacji Francji Mamadou Sakho został oczyszczony z zarzutów o stosowanie niedozwolonego dopingu. Z powodu zawieszenia nie mógł jednak wystąpić na Euro 2016.

Komisja Kontroli, Etyki i Dyscypliny Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) zdecydowała się oddalić sprawę podejrzenia o doping wykrytego 17 marca u piłkarza po meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej z Manchesterem United.

Francuski obrońca Liverpoolu Sakho został pod koniec kwietnia tymczasowo zawieszony na 30 dni za naruszenie przepisów antydopingowych.

Badanie przeprowadzono po rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej z Manchesterem United, który odbył się 17 marca. W organizmie 26-letniego Sakho wykryto wówczas specyfik, ułatwiający spalanie tkanki tłuszczowej.

Reklama

Po konsultacji ze specjalistami z laboratoriów posiadających akredytację Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) i prawnikami stwierdzono, że nie ma wystarczających dowodów na stosowanie przez zawodnika zabronionych środków.

Sakho został oczyszczony z zarzutów, może wrócić do sportu. Kara zawieszenia spowodowała jednak, że nie brał udziału w mistrzostwach Europy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL