Reklama

Reklama

Maicon przeszedł z Interu do Manchesteru City

66-krotny reprezentant Brazylii Maicon podpisał w piątek kontrakt z Manchesterem City - poinformowała oficjalna strona piłkarskiego mistrza Anglii. Przez sześć ostatnich sezonów 31-obrońca występował w Interze Mediolan.

Szczegóły kontraktu nie są znane, choć według doniesień medialnych Maicon kosztował Anglików trzy miliony funtów.

Brazylijczyk rozpoczynał seniorską karierę w Cruzeiro w 2001 roku. Trzy lata później przeniósł się do AS Monaco, a od 2006 roku grał w barwach Interu, dla którego strzelił 20 goli w 235 występach.

Ma na koncie m.in. zwycięstwo w Lidze Mistrzów oraz pięć tytułów mistrza Włoch.

Pierwsze powołanie do drużyny narodowej otrzymał w 2003 roku. Brał udział w mundialu w Republice Południowej Afryki w 2010 roku, a także dwukrotnie w Copa America. W 66 występach w reprezentacji zdobył sześć bramek.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL