Reklama

Reklama

Louis van Gaal wróci do reprezentacji Holandii?

Louis van Gaal nie musi się martwić o swoją przyszłość, jeśli zostanie zwolniony z funkcji trenera Manchesteru United. Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) chce, żeby doświadczony szkoleniowiec wrócił do przebudowywanej reprezentacji.

Pozycja Van Gaala na Old Trafford jest słaba. Manchester United spisuje się poniżej oczekiwań i już od dłuższego czasu słychać pogłoski o rychłym zwolnieniu Holendra. Jak na razie, 64-letni szkoleniowiec nadal pracuje z "Czerwonymi Diabłami". Angielskie media spekulują, że Van Gaal pożegna się z posadą po zakończeniu sezonu. Według plotek, jego miejsce ma zająć Jose Mourinho.

W KNVB tylko czekają na taki ruch włodarzy Manchesteru United. Działacze holenderskiej federacji liczą na, że Van Gaal wróci do drużyny narodowej jako dyrektor techniczny. "Oranje" są na etapie przebudowy kadry po nieudanych eliminacjach Euro 2016. Trzeciej drużyny mundialu w Brazylii zabraknie na zaczynających się 10 czerwca mistrzostwach Europy we Francji.

Reklama

Van Gaal dwukrotnie w swojej karierze prowadził reprezentację Holandii - w latach 2000-2002 i 2012-2014.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama