Reklama

Reklama

Louis van Gaal: Kiedy stracę więź z zawodnikami, odejdę

​Menedżer Manchesteru United Louis van Gaal ogłosił, że zrezygnuje z pracy w klubie, kiedy straci więź z zawodnikami. "Jeśli nie będzie ‘chemii’ pomiędzy mną a piłkarzami, odejdę" - zapowiedział Holender.

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Louis van Gaal jest w ostatnich miesiącach regularnie krytykowany. Chociaż Manchester United zajmuje trzecie miejsce w Premier League i wciąż ma szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, styl gry drużyny nie przekonuje.

Menedżer "Czerwonych Diabłów" nie traci jednak pewności siebie i jest przekonany, że piłkarze mu ufają. Holender ogłosił jednak, że jeśli relacje z zawodnikami ulegną pogorszeniu, nie będzie się wahał ani chwili i odejdzie z klubu.

Reklama

"Najważniejsza w pracy trenera jest odpowiednia ‘chemia’ z zawodnikami i sztabem. Dobra więź z zespołem to podstawa. Tak długo, jak będę czuł, że piłkarze mi ufają, będę wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafię" - powiedział van Gaal.

"Jeśli jednak zauważę, że zawodnicy nie chcą wykonywać moich poleceń, a nasze relacje są gorsze, to natychmiast zrezygnuję. Wiecie już, że jestem gotowy to zrobić, bo w poprzednich klubach to się zdarzało" - dodał Holender.

"Nie sądzę, żeby było wielu trenerów takich jak ja. Większość zostaje w klubach ze względu na pieniądze, ale ja taki nie jestem" - podkreślił doświadczony szkoleniowiec.

64-letni obecnie van Gaal prowadził w swojej karierze m.in. Ajax Amsterdam, FC Barcelonę, Bayern Monachium i reprezentację Holandii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL