• 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liverpool - Newcastle. Gol i dramaturgia w końcówce meczu!

Piłkarze Newcastle rzutem na taśmę zdobyli gola i zremisowali z Liverpoolem 1-1! Gospodarze przeważali, jednak byli nieskuteczni, co w samej końcówce zemściło się, a gola zdobył Joseph Willock.

Sytuacja w tabeli gospodarzy nadal jest ciężka. Liverpool walczy o grę w Lidze Mistrzów, jednak ścisk w czołówce jest bardzo duży i "The Reds" nie mogą być jeszcze niczego pewni. Zwłaszcza, że w poprzedniej kolejce zremisowali z Leeds.

Ekipa z Merseyside o wiele lepiej weszła w to spotkanie i wyszła na prowadzenie już w 4. minucie. Mohamed Salah wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pewnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Newcastle mogło odpowiedzieć już po chwili. Sean Longstaff wpadł w pole karne i oddał strzał, lecz pewną interwencją popisał się Alisson Becker. Bliski trafienia do siatki był także Mane, jednak futbolówka po jego strzale nie znalazła drogi do bramki.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Gospodarze przeważali, jednak mieli problem ze skutecznością. W 57. minucie strzał Roberto Firmino obronił Martin Dubravka, a Trent Alexander-Arnold posłał piłkę obok słupka.

Goście groźniej zaatakowali w doliczonym czasie gry. Callum Wilson znalazł się w sytuacji sam na sam i oddał strzał, po którym piłka odbiła się od bramkarza i ręki atakującego. Gracz Newcastle wepchnął piłkę do bramki, lecz gol nie został uznany.

Newcastle nie przestało atakować i w końcu dopięło swego. Joseph Willock wykorzystał niepewną interwencję obrony i dopełnił formalności.

Jacob Murphy
89′ Tavares Fabinho
Federico Fernandez15′
9′ Ozan Muhammed Kabak
Paul Dummett
Andrew Robertson
Matt Ritchie
 3′ Mohamed Salah
Ciaran Clark64′
Georginio Wijnaldum
Miguel Ángel Almirón Rejala85′
Sadio Mané
Jonjo Shelvey
77′ Alcantara Thiago
Sean Longstaff
. Roberto Firmino
Allan Saint-Maximin
58′ Diogo José Teixeira da Silva