Liverpool Football Club - Wolverhampton Wanderers Football Club 3-1 (1-1). Liga - 38. kolejka

22 maja na Anfield odbyło się starcie 38. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Liverpoolu i Wolverhampton. Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 3-1.

22 maja  na Anfield odbyło się starcie  38. kolejki  Premier League pomiędzy drużynami Liverpoolu  i Wolverhampton. Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpoolu 3-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Liverpoolu wygrała aż osiem razy, a przegrała tylko dwa.

Przy strzeleniu gola asystował Raul Jimenez.

Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Wolverhampton trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie Pedro Neto dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 22. minucie Pedro Neto został zmieniony przez Hwang Hee-Chana.

Jedenastka Liverpoolu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Sadio Mane. Bramka padła po podaniu Thiaga Alcantary.

Niestety w 45. minucie meczu Jose Sa bramkarz Wolverhampton z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Johna Ruddy'ego - rezerwowego bramkarza zespołu. W tej samej minucie w drużynie Liverpoolu doszło do zmiany. James Milner wszedł za Thiaga Alcantarę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Joelowi Matipowi z Liverpoolu. Była to 46. minuta pojedynku. W 58. minucie w jedenastce Liverpoolu doszło do zmiany. Mohamed Salah wszedł za Dioga Jotę.

Trener Liverpoolu postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Naby'ego Keitę i na pole gry wprowadził napastnika Roberta Firmina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Liverpoolu przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie dającego prowadzenie gola dla piłkarzy Liverpoolu strzelił Mohamed Salah. Asystę zanotował Joel Matip.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce spotkania wynik na 3-1 podwyższył Andrew Robertson.

W 90. minucie w drużynie Wolverhampton doszło do zmiany. Francisco Trincao wszedł za Leandra Dendonckera. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Zespół Liverpoolu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Wolverhampton żadną kartką, natomiast piłkarzom Liverpoolu przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.