Liverpool Football Club - Crystal Palace Football Club 1-1 (0-1). Liga - 2. kolejka

W meczu 2. kolejki Premier League, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Liverpoolu zremisował z Crystal Palace 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Anfield.

W  meczu 2. kolejki  Premier League, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Liverpoolu zremisował  z Crystal Palace  1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Anfield.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania zespół Liverpoolu wygrał 16 razy i zanotował cztery porażki oraz dwa remisy.

Taktyka trenera drużyny Crystal Palace już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupiła się ona głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców drużyny Crystal Palace. W zdobyciu bramki pomógł Eberechi Eze.

Wysiłki podejmowane przez zespół Crystal Palace w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Wilfried Zaha.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Luisowi Diazowi z drużyny Liverpoolu. Była to 40. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crystal Palace.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joachima Andersena, piłkarza Crystal Palace. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Darwin Nunez osłabiając tym samym drużynę Liverpoolu.

Zawodnicy Liverpoolu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 61. minucie wynik ustalił Luis Diaz.

W 63. minucie Nathaniel Phillips zastąpił Kostasa Tsimikasa. W tej samej minucie trener Liverpoolu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jamesa Milnera wszedł Joe Gomez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Liverpoolu utrzymać remis. Między 63. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Crystal Palace: Jordan Ayew, Eberechi Eze, Tyrick Mitchell, Cheick Doucoure, Jeffrey Schlupp, na ich miejsce weszli: Odsonne Edouard, Luka Milivojević, Will Hughes, Chris Richards, Michael Olise. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrewa Robertsona, Harveya Elliotta zajęli: Jordan Henderson, Fabio Carvalho.

Od 68. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Crystal Palace i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Przewaga zespołu Liverpoolu w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Liverpoolu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół Liverpoolu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Crystal Palace w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.