• 5 .Arsenal Londyn (20 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (19 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (17 pkt.)

Liverpool FC - Newcastle United 1-1 (1-0). Liga angielska - 33. kolejka Premier League

W spotkaniu 33. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 24 kwietnia, drużyna Liverpool FC zremisowała z Newcastle Utd 1-1 (1-0). Mecz odbył się na Anfield.

J. Willock 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Newcastle Utd (”Sroki”) przebywa na dole tabeli zajmując 15. pozycję, za to drużyna Liverpool FC (”The Reds”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 155 starć zespół Liverpool FC wygrał 74 razy i zanotował 42 porażki oraz 39 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Mohamed Salah dał prowadzenie swojej drużynie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ozana Kabaka z ”The Reds”, a w 15. minucie Federica Fernandeza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”The Reds”.

W 58. minucie Diogo Jota został zastąpiony przez Jamesa Milnera. Niedługo później trener Liverpool FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Curtis Jones, a murawę opuścił Thiago Alcântara.

Trener Newcastle Utd postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Miguela Almiróna i na pole gry wprowadził napastnika Dwighta Gayle'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Fabinhowi z Liverpool FC. Była to 89. minuta spotkania.

Dopiero pod koniec meczu Joseph Willock wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Srok”, strzelając gola w piątej minucie doliczonego czasu starcia meczu. Asystę zanotował Dwight Gayle.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jacob Murphy
89′ Tavares Fabinho
Federico Fernandez15′
9′ Ozan Muhammed Kabak
Paul Dummett
Andrew Robertson
Matt Ritchie
 3′ Mohamed Salah
Ciaran Clark64′
Georginio Wijnaldum
Miguel Ángel Almirón Rejala85′
Sadio Mané
Jonjo Shelvey
77′ Alcantara Thiago
Sean Longstaff
. Roberto Firmino
Allan Saint-Maximin
58′ Diogo José Teixeira da Silva
Javier Manquillo Gaitán
77′ Curtis Jones
Jeffrey Hendrick
Naby Deco Keita
Joseph Willock64′  90′
58′ James Milner
Andy Carroll
Alex Oxlade-Chamberlain
Dwight Gayle85′
Xherdan Shaqiri
Callum Wilson60′

Przewaga jedenastki Liverpool FC w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a ”Srokom” pokazał jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Newcastle Utd w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.