• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Liverpool FC - Manchester United 0-0. Liga angielska - 19. kolejka Premier League

W pojedynku 19. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 17 stycznia, zespół Liverpool FC zremisował z Man United 0-0. Spotkanie odbyło się na Anfield.

19. kolejka Anglia - Premier League
2021-01-17 17:30 | Stadion: Anfield | Arbiter: Paul Tierney
Liverpool FC
Manchester United
0
0

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Jedenastka Man United zajmowała pierwszą, natomiast zespół Liverpool FC (”The Reds”) - drugą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 170 meczów drużyna Man United wygrała 66 razy i zanotowała 55 porażek oraz 49 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Liverpool FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Xherdanowi Shaqiriemu z Liverpool FC. Była to 33. minuta spotkania.

W 61. minucie za Anthony'ego Martiala wszedł Edinson Cavani. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Fabinho, zawodnik gospodarzy.

Niedługo później trener ”The Reds” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Xherdana Shaqiriego. Na boisko wszedł Curtis Jones, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Man United postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Brunona Fernandesa i na pole gry wprowadził napastnika Masona Greenwooda, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W doliczonej czwartej minucie pojedynku arbiter przyznał kartkę Marcusowi Rashfordowi z drużyny gości.

Aaron Wan-Bissaka
65′ Tavares Fabinho
Victor Lindeloef
Jordan Henderson
Harry Maguire
Andrew Robertson
Luke Shaw
33′ 76′ Xherdan Shaqiri
Scott McTominay
89′ Georginio Wijnaldum
Paul Pogba
Alcantara Thiago
Anthony Martial61′
Mohamed Salah
Frederico Rodrigues Santos
85′ . Roberto Firmino
Axel Tuanzebe
76′ Curtis Jones
Juan Mata
89′ James Milner
Nemanja Matić
Alex Oxlade-Chamberlain
Donny van de Beek
Takumi Minamino
Edinson Cavani61′
85′ Divock Origi
Mason Greenwood89′

Przewaga zespołu Liverpool FC w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Liverpool FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Man United w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.