• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (22 pkt.)
  • 7 .Manchester United (21 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Liverpool FC - Crystal Palace 4-0 w meczu 31. kolejki Premier League

Liverpool FC rozgromił 4-0 Crystal Palace w meczu 31. kolejki Premier League. Piłkarze Juergena Kloppa znów grali efektownie i zdobywali przepiękne bramki. Są o krok od zapewnienia sobie mistrzostwa Anglii.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Liverpool wciąż jest w wielkiej formie. W pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek co prawda tylko zremisował 0-0 w derbach z Evertonem, ale dziś zagrał tak, jak grał przez cały wcześniejszy sezon Premier League. Efektownie. Skutecznie. Strzelając przepiękne bramki.

Wynik meczu w 23. minucie meczu otworzył Trener Alexander-Arnold. Do bramki Crystal Palace trafił bezpośrednio z rzutu wolnego. Piłka była uderzona idealnie - z odpowiednią rotacją i siłą. Tuż przed przerwą z prostopadłego podania Fabinho skorzystał jeszcze Mohamed Salah i zwycięzca był już właściwie znany. Otwartą kwestią były już tylko rozmiary wygranej.

O ich powiększenie zadbał po przerwie Fabinho. Brazylijczyk oddał równie piękny strzał z dystansu, co wcześniej Alexander-Arnold. Mocno bita piłka z blisko 30 m cały czas się wznosiła, nim w końcu wpadła do bramki.

Na 4-0 podwyższył za to Sadio Mane, a Salah tym razem zanotował fantastyczną asystę. Jego podanie z linii połowy boiska rozerwało defensywę Crystal Palace, a Mane nie pomylił się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Zapewnienie sobie tytułu mistrzowskiego przez ekipę "The Reds" jest już wyłącznie kwestią czasu. Drużyna Kloppa ma 23 punkty przewagi nad drugim Manchesterem City, któremu do końca sezonu zostało do rozegrania osiem spotkań. Aby LFC nie zdobyło mistrzostwa, musiałoby przegrać wszystkie mecze, a City wszystkie wygrać.

Liverpool FC - Crystal Palace 4-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Alexander-Arnold (23.), 2-0 Salah (44.), 3-0 Fabinho (55.), 4-0 Mane (69.).

Wayne Hennessey
 23′ 74′ Trent Alexander-Arnold
Gary Cahill
Joe Gomez
Mamadou Sakho
84′ Andrew Robertson
Patrick van Aanholt
Virgil van Dijk
Joel Ward
 55′ Tavares Fabinho
Cheikhou Kouyaté66′
64′ Jordan Henderson
James McArthur66′
Georginio Wijnaldum
James McCarthy
 44′ Mohamed Salah
Andros Townsend
74′ . Roberto Firmino
Jordan Ayew84′
 69′ 84′ Sadio Mané
Wilfried Zaha15′
Adrián San Miguel del Castillo
Stephen Henderson
Dejan Lovren
Scott Dann
74′ Neco Williams
Tyrick Mitchell
84′ Harvey Elliott
Nikola Tavares
Curtis Jones
Max Meyer15′
84′ Naby Deco Keita
Luka Milivojević66′
64′ Alex Oxlade-Chamberlain