• 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Liverpool FC - Chelsea Londyn 0-1 w 29. kolejce Premier League

Liverpool FC przegrał z Chelsea Londyn 0-1 w hicie 29. kolejki Premier League. Pod wodzą Thomasa Tuchela ekipa ze stolicy nadal pozostaje niepokonana. Właśnie awansowała na miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów.

M. Mount 42'

Chelsea przystępowała do tego spotkania jako zespół pod wodzą Thomasa Tuchela jeszcze niepokonany. I utrzymała ten status. Przeważała przez całe spotkanie, zasłużenie wygrywając z drużyną, która mistrza sprzed roku przypomina coraz rzadziej.

Dla Liverpool to miał być mecz prawdy. Ekipa Juergena Kloppa wprawdzie ostatnią potyczkę z Sheffield United wygrali (2-0), ale wcześniej doznali w lidze czterech porażek z rzędu. Zwycięstwo nad outsiderem wcale nie musiało więc oznaczać końca kryzysu, co potwierdził czwartkowy wieczór.

Kontrowersyjna decyzja arbitra

Londyńczycy pierwszą bramkę zdobyli w 24. minucie. Oko w oko z Alissonem Beckerem stanął wówczas Timo Werner i zdołał przechytrzyć brazylijskiego golkipera. Sęk w tym, że chwilę wcześniej znalazł się na pozycji spalonej. Tak przynajmniej uznał arbiter i gola nie uznał, choć jego decyzja wydaje się co najmniej kontrowersyjna.

"The Blues" i tak jednak schodzili na przerwę z prowadzeniem. W 42. minucie z defensorów Liverpoolu zakpił Mason Mount. Mimo że był już z piłką w polu karnym rywala, wycofał się niemal na linię 16. metra i stamtąd mierzonym strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Tymczasem "The Reds" do przerwy nie oddali choćby jednego celnego uderzenia, mimo że w formacji ofensywnej wystąpili w optymalnym zestawieniu.

W drugiej odsłonie Mohameda Salaha zastąpił Diogo Jota, ale i on nie zdołał sforsować muru obronnego Chelsea. Tym sposobem goście zgarnęli komplet punktów i wreszcie awansowali na czwarte miejsce w tabeli - ostatnie gwarantujące start w Lidze Mistrzów.

Reece James
80′ Alcantara Thiago
N'Golo Kanté
62′ Curtis Jones
Hakim Ziyech66′
Georginio Wijnaldum
Mason Mount  42′ 81′
62′ Mohamed Salah
Kurt Happy Zouma
80′ James Milner
Kai Havertz90′
62′ Alex Oxlade-Chamberlain
Mateo Kovaczić81′
Xherdan Shaqiri
Christian Pulisic66′
Divock Origi
Olivier Giroud
62′ Diogo José Teixeira da Silva