• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Liverpool FC - Chelsea Londyn 0-1 (0-1). Liga angielska - 29. kolejka Premier League

4 marca na Anfield odbył się mecz 29. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Liverpool FC i Chelsea FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 1-0.

M. Mount 42'

Było to spotkanie zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż grały ze sobą szósta i piąta drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 155 pojedynków jedenastka Liverpool FC (”The Reds”) wygrała 70 razy i zanotowała 50 porażek oraz 35 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną bramkę meczu dla Chelsea FC (”The Blues”) zdobył Mason Mount w 42. minucie. Przy zdobyciu bramki asystował N'Golo Kanté.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chelsea FC.

W 62. minucie Curtis Jones zastąpił Dioga Jotę. W tej samej minucie trener ”The Reds” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alex Oxlade-Chamberlain, a murawę opuścił Mohamed Salah.

A trener Chelsea FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christiana Pulisica. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hakim Ziyech. W 80. minucie Thiago Alcântara został zmieniony przez Jamesa Milnera, co miało wzmocnić zespół Liverpool FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Masona Mounta na Mateo Kovaczicia oraz Tima Wernera na Kaiego Havertza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Reece James
80′ Alcantara Thiago
N'Golo Kanté
62′ Curtis Jones
Hakim Ziyech66′
Georginio Wijnaldum
Mason Mount  42′ 81′
62′ Mohamed Salah
Kurt Happy Zouma
80′ James Milner
Kai Havertz90′
62′ Alex Oxlade-Chamberlain
Mateo Kovaczić81′
Xherdan Shaqiri
Christian Pulisic66′
Divock Origi
Olivier Giroud
62′ Diogo José Teixeira da Silva
Callum Hudson-Odoi

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.