• 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Liverpool FC - Burnley FC 0-1 w 18. kolejce Premier League

Liverpool FC przegrał 0-1 z Burnley FC w meczu 18. kolejki Premier League. Piłkarze Juergena Kloppa nie strzelili gola już w czwartym kolejnym meczu ligowym.

Premier League: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Napięty terminarz daje się we znaki wszystkim. Dlatego też trener Juergen Klopp zdecydował się na nieco eksperymentalny skład, zostawiając na ławce rezerwowych m.in. Mohameda Salaha oraz Roberto Firmino. Obaj weszli na boisko dopiero w 57. minucie.

Dzięki temu szansę od pierwszej minuty dostał m.in. Divock Origi. To właśnie Belg mógł w pierwszej połowie wpisać się na listę strzelców, ale jego mocne uderzenie trafiło w poprzeczkę bramki.

Origi w pierwszej połowie miał zresztą jeszcze dwie szanse, po których skutecznie interweniował bramkarz Nick Pope. Golkiper świetnie zachował się też w drugiej połowie, gdy mocne uderzenie na jego bramkę oddał wprowadzony z ławki Salah.

"The Reds" naciskali, wydawało się, że są coraz bliżej zdobycia bramki, ale w końcówce meczu... gola stracili. Alisson nierozważnym wyjściem z bramki sfaulował napastnika rywali i Burnley zyskało rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Ashley Barnes.

Liverpool zanotował już czwarty kolejny ligowy mecz bez strzelonego gola. "The Reds" mają już aż sześć punktów do prowadzącego Manchesteru United.

Liverpool FC - Burnley FC 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Barnes (83. - z rzutu karnego).

Matthew Lowton
87′ Joel Matip
James Tarkowski
45′ Tavares Fabinho
Ben Mee
Andrew Robertson
Charlie Taylor50′
84′ Xherdan Shaqiri
Robbie Brady65′
Georginio Wijnaldum
Ashley Westwood
Alcantara Thiago
Josh Brownhill
57′ Alex Oxlade-Chamberlain
Dwight McNeil
57′ Divock Origi
Jack Cork
84′ Takumi Minamino
Dale Stephens
57′ . Roberto Firmino