Reklama

Reklama

Lionel Messi: Wayne Rooney to unikalny talent

​Wayne Rooney to piłkarz jedyny w swoim rodzaju i unikalny talent - twierdzi jeden z największych gwiazdorów światowej piłki - Lionel Messi.

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Kapitan Manchesteru United i reprezentacji Anglii Wayne Rooney po wtorkowym meczu el. Euro 2016 ze Szwajcarią wygranym 2-0, wyprzedził na liście najlepszych strzelców w historii kadry Bobby’ego Charltona.

Rooney w 107 meczach w reprezentacji Anglii ma już 50 bramek. Żaden zawodnik w historii kadry "Synów Albionu" nie strzelił więcej goli.

Zapytany o komentarz w sprawie historycznego wyczynu angielskiego snajpera, Leo Messi nie ukrywał, że jest pełen podziwu dla klasy i talentu Rooneya.

Reklama

"Wayne Rooney to piłkarz, jaki zdarza się raz na kilkanaście lat. To jeden z tych niezwykłych zawodników, którzy mają swój unikalny styl. Trudno jest go porównać do kogoś innego" - przyznał gwiazdor Barcelony.

"Jest wielu znakomitych zawodników, ale Rooney to zawodnik o doskonałej technice. W dodatku jest obdarzony ogromną siłą i na boisku cały czas pracuje za trzech. Nie ma takiego drugiego zawodnika" - dodał Messi.

"Rooney ma mentalność zwycięzcy. Na pewno pomoże Anglii w doskonałym występie na Euro 2016. W jego grze widać, że na pierwszym miejscu jest drużyna, a indywidualne osiągnięcia są na dalszym planie" - zakończył słynny Argentyńczyk.

Reklama

Reklama

Reklama