• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Liga angielska - 9. kolejka Premier League: Sheffield United FC - Arsenal Londyn 1-0 (1-0)

21 października na Bramall Lane odbył się pojedynek 9. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Arsenal FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Sheffield United 1-0. Na stadionie stawiło się 30 775 widzów.

L. Mousset 30'

Drużyna Arsenal FC (”Kanonierzy”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie arbiter pokazał kartkę Johnowi Fleckowi z Sheffield United (”Szable”).

Jedynego gola meczu strzelił Lys Mousset dla zespołu ”Szabl”. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Jack O'Connell.

W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bukaya Sakę z ”Kanonierów”, a w 39. minucie Jacka O'Connella z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Szabl”.

Na drugą połowę jedenastka Arsenal FC wyszła w zmienionym składzie, za Josepha Willocka wszedł Dani Ceballos. W 56. minucie Lys Mousset został zastąpiony przez Billya Sharpa.

W 66. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida McGoldricka z ”Szabl”, a w 67. minucie Seada Kolaszinacia z drużyny przeciwnej. Trener Arsenal FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Granita Xhakę i na pole gry wprowadził napastnika Alexandre'a Lacazette'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 78. minucie Nicolas Pépé został zmieniony przez Martinellego, co miało wzmocnić jedenastkę ”Kanonierów”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida McGoldricka na Luke'a Freemana oraz Olivera Norwooda na Olivera McBurniego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mousset
75′ Dean Henderson
Sead Kolaszinać67′
39′ Jack O'Connell
Sokratis Papastathopoulos86′
Enda Stevens
Mattéo Guendouzi Olié
15′ John Fleck
Bukayo Saka35′
John Lundstram
Joseph Willock46′
85′ Oliver Norwood
Granit Xhaka69′
66′ 78′ David McGoldrick
Pierre-Emerick Aubameyang
 30′ 56′ Lys Mousset
Kieran Tierney
78′ Luke Anthony Freeman
Daniel Ceballos Fernández46′
85′ Oliver McBurnie
Lucas Torreira Di Pascua
Callum Robinson
Alexandre Lacazette69′
56′ Billy Sharp
Gabriel Teodoro Martinelli Silva78′

Jeśli zespół Arsenal FC nie wykorzystał 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Sheffield United w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.