• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 9. kolejka Premier League: Newcastle United - Chelsea Londyn 0-2 (0-1)

W starciu 9. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 21 listopada, drużyna Newcastle Utd przegrała z Chelsea FC 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

T. Abraham 65'

Zespół Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piąte miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 136 pojedynków drużyna ”The Blues” wygrała 56 razy i zanotowała 45 porażek oraz 35 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 10. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Newcastle Utd (”Sroki”) Federico Fernandez.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Newcastle Utd: Isaacowi Haydenowi w 39. i Jacobowi Murphy'emu w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chelsea FC.

Drugą połowę jedenastka Newcastle Utd rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jamaala Lascellesa wszedł Fabian Schaer. W 65. minucie Javi Manquillo został zmieniony przez Miguela Almiróna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 65. minucie spotkania, gdy Tamy Abraham strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Timo Werner.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Edouard Mendy
65′ Javier Manquillo Gaitán
Reece James
10′ (samob.) Federico Fernandez
Kurt Happy Zouma
Ciaran Clark
Antonio Ruediger
Jamal Lewis
Ben Chilwell82′
46′ Jamaal Lascelles
Mateo Kovaczić
Sean Longstaff
Mason Mount
45′ Jacob Murphy
N'Golo Kanté
39′ Isaac Hayden
Hakim Ziyech87′
74′ Allan Saint-Maximin
Cesar Azpilicueta
46′ Fabian Schaer
Andreas Christensen
65′ Miguel Ángel Almirón Rejala
Emerson Palmieri dos Santos82′
Jeffrey Hendrick
Luiz Frello Jorginho
Jonjo Shelvey
Olivier Giroud87′
74′ Andy Carroll
Callum Hudson-Odoi76′

Jedenastka Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Newcastle Utd pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.