• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 9. kolejka Premier League: Liverpool FC - Leicester City 3-0 (2-0)

22 listopada na Anfield odbył się pojedynek 9. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Liverpool FC i Leicester City. Mecz zakończył się zwycięstwem Liverpool FC 3-0.

Roberto Firmino 86'

Było to starcie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się trzecia i pierwsza jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 92 starcia drużyna Liverpool FC (”The Reds”) wygrała 39 razy i zanotowała 32 porażki oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 21. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Leicester City (”Lisy”) Jonathan Evans.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Liverpool FC, zdobywając kolejną bramkę. W 41. minucie trafił Diogo Jota. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Andrew Robertson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał James Justin z drużyny gości. Była to 45. minuta spotkania.

W 54. minucie Naby Keita zastąpił Neca Williamsa. W 62. minucie boisko opuścili piłkarze Leicester City: Cengiz Ünder, Dennis Praet, a na ich miejsce weszli Harvey Barnes, Christian Fuchs.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Nampalys Mendy z Leicester City.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpool FC w 86. minucie spotkania, gdy Roberto Firmino strzelił trzeciego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył James Milner.

W 89. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Divock Origi, Takumi Minamino, a na ich miejsce weszli Diogo Jota, Sadio Mané. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Youri Tielemans
54′ Naby Deco Keita
James Maddison
Georginio Wijnaldum
Harvey Lewis Barnes62′
 41′ 89′ Diogo José Teixeira da Silva
James Justin45′
 86′ . Roberto Firmino
Nampalys Mendy66′
89′ Sadio Mané
Luke Thomas
54′ Neco Williams
Hamza Choudhury
Leighton Clarkson
Dennis Praet62′
89′ Takumi Minamino
Cengiz Ünder62′
89′ Divock Origi
Kelechi Promise Iheanacho

Drużyna ”The Reds” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników Liverpool FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Leicester City w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.