• 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 9. kolejka Premier League: Leeds United - Arsenal Londyn 0-0

W pojedynku 9. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 22 listopada, drużyna Leeds United zremisowała z Arsenal FC 0-0. Spotkanie odbyło się na Elland Road.

9. kolejka Anglia - Premier League
2020-11-22 17:30 | Stadion: Elland Road | Arbiter: Anthony Taylor
Leeds United
Arsenal Londyn
0
0

Drużyna Leeds United (”Pawie”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 100 starć zespół Arsenal FC (”Kanonierzy”) wygrał 38 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 24 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Stuart Dallas z zespołu gospodarzy. Była to 15. minuta pojedynku.

Na drugą połowę drużyna Arsenal FC wyszła w zmienionym składzie, za Williana wszedł Reiss Nelson. W 51. minucie czerwoną kartkę obejrzał Nicolas Pépé, tym samym zespół gości musiał prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

W 57. minucie Joseph Willock zastąpił Bukaya Sakę. Trener ”Pawii” postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Luke'a Aylinga i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. W 80. minucie w drużynie Leeds United doszło do zmiany. Ian Poveda-Ocampo wszedł za Jacka Harrisona.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Leeds United: Liamowi Cooperowi w 86. minucie i Kalvinowi Phillipsowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. W tej samej minucie trener ”Kanonierów” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu zastąpił zmęczonego Bukaya Sakę. Na boisko wszedł Ainsley Maitland-Niles, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Bernd Leno
70′ Luke Ayling
Héctor Bellerín
Robin Koch
Rob Holding
86′ Liam Cooper
Nicolas Pépé51′
15′ Stuart Dallas
. Willian46′
80′ Jack Harrison
Granit Xhaka
90′ Kalvin Phillips
Bukayo Saka57′ 90′
80′ Ian Carlo Poveda-Ocampo
Alexandre Lacazette
Tyler Roberts
Reiss Nelson46′
70′ Moreno Machado Rodrigo
Edward Nketiah

Wyraźna przewaga zespołu Leeds United nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona cztery celne strzały, trzy razy obijał słupki bramki drużyny Arsenal FC.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gości, a zawodnikom Leeds United przyznał trzy żółte.

Zespół Leeds United w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.