• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .Manchester City (15 pkt.)

Liga angielska - 9. kolejka Premier League: Aston Villa - Brighton&Hove FC 1-2 (0-1)

21 listopada na Villa Park w Birminghamie odbyło się spotkanie 9. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Brighton&Hove FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Brighton&Hove FC 2-1.

S. March 56'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Brighton&Hove FC przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to drużyna Aston Villa (”The Villans”) zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół ”The Villans” wygrał aż sześć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Ross Barkley został zastąpiony przez Bertranda Traorégo.

W pierwszych minutach meczu to piłkarze Brighton&Hove FC otworzyli wynik. W 12. minucie Danny Welbeck dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Adam Lallana.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Mattowi Targettowi z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Brighton&Hove FC.

Na drugą połowę drużyna Brighton&Hove FC wyszła w zmienionym składzie, za Adama Lallanę wszedł Joël Veltman.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Ezri Konsa. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bertrand Traoré.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 56. minucie wynik ustalił Solomon March. Asystę przy golu zaliczył Pascal Groß.

W 69. minucie żółtą kartkę dostał Yves Bissouma, piłkarz gości. Niedługo później trener Brighton&Hove FC postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Neala Maupaya wszedł Dan Burn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Brighton&Hove FC utrzymać prowadzenie. W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Tariqa Lampteya z Brighton&Hove FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Jacka Grealisha z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Tariq Lamptey osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 88. minucie. W piątej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Jayson Molumby wszedł za Pascala Großa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Ben White
 47′ Ezri Konsa Ngoyo
Adam Webster
Tyrone Mings
Lewis Dunk
44′ Matt Targett
Yves Bissouma69′
75′ Douglas Luiz Soares de Paulo
Tariq Lamptey88′ 90′
Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Pascal Groß90′
90′ Jack Grealish
Solomon March  56′
John McGinn
Adam Lallana46′
5′ Ross Barkley
Joël Veltman46′
74′ Anwar El Ghazi
Jayson Molumby90′
75′ Conor Hourihane
Steven Alzate
Marvelous Nakamba
Aaron Anthony Connolly
5′ 74′ Bertrand Isidore Traoré
Alireza Jahan Bachsch

Zespół Brighton&Hove FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Brighton&Hove FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.