• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 8. kolejka Premier League: WBA - Tottenham Londyn 0-1 (0-0)

W pojedynku 8. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 8 listopada, jedenastka WBA przegrała z Tottenhamem Londyn 0-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na The Hawthorns w West Bromwich.

H. Kane 88'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół WBA (”The Baggies”) plącze się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 114 starć drużyna Tottenhamu Londyn wygrała 43 razy i zanotowała 42 porażki oraz 29 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Kyle'owi Bartleyowi z jedenastki gospodarzy. Była to 44. minuta starcia.

W 64. minucie Tanguy Ndombèlé został zastąpiony przez Giovaniego Lo Celsa. W 67. minucie Callum Robinson został zmieniony przez Gradego Dianganę, co miało wzmocnić drużynę ”The Baggies”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Garetha Bale'a na Lucasa Mourę w 78. minucie.

Trener Tottenhamu Londyn postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Moussę Sissoko i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Viníciusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Po chwili trener WBA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Matt Phillips, a murawę opuścił Karlan Ahearne-Grant.

Jedyną bramkę meczu dla Tottenhamu Londyn zdobył Harry Kane w 88. minucie. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Matt Doherty.

W 90. minucie w zespole WBA doszło do zmiany. Kyle Edwards wszedł za Jake'a Livermore'a.

Sergio Reguilón Rodríguez
44′ Kyle Bartley
Moussa Sissoko78′
Conor Gallagher
Gareth Bale78′
Filip Krovinović
Heung-min Son
90′ Jake Livermore
Pierre Emil Hoejbjerg
67′ Callum Robinson
Tanguy Ndombèlé Alvaro64′
84′ Karlan Ahearne-Grant
Ben Davies
67′ Grady Diangana
Joe Rodon
90′ Kyle Edwards
Giovani Lo Celso64′
84′ Matt Phillips
Lucas Moura78′
Romaine Theodore Sawyers
Carlos Vinícius Alves Morais78′

Jedenastka WBA miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom WBA przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.