• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 8. kolejka Premier League: Manchester City - Liverpool FC 1-1 (1-1)

W meczu 8. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 8 listopada, jedenastka Manchesteru City zremisowała z Liverpool FC 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Etihad Stadium.

Mohamed Salah 13'

Drużyna Liverpool FC (”The Reds”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 160 razy. Drużyna Liverpool FC wygrała aż 75 razy, zremisowała 41, a przegrała tylko 44.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Liverpool FC w 13. minucie spotkania, gdy Mohamed Salah zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

”Obywatele” odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie wynik ustalił Gabriel Jesus. Asystę przy golu zanotował Kevin De Bruyne.

W 42. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Kevin De Bruyne nie zmienił rezultatu meczu. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia pokazał kartkę Joelowi Matipowi, piłkarzowi gości. W 59. minucie Roberto Firmino został zmieniony przez Xherdana Shaqiriego.

W 61. minucie kartkę otrzymał Raheem Sterling z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie w drużynie Manchesteru City doszło do zmiany. Bernardo Silva wszedł za Ferrana Torresa. A kibice Liverpool FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jamesa Milnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Trent Alexander-Arnold.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Obywatele: Aymericowi Laporte'owi w 79. minucie i Kyle'owi Walkerowi w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły bramki.

Alisson Becker
90′ Kyle Walker
Trent Alexander-Arnold63′
Ruben Santos
Joel Matip46′
79′ Aymeric Laporte
Joe Gomez
Joao Cancelo
Andrew Robertson
Rodrigo Hernández Cascante
Jordan Henderson
61′ Ferran Torres García
Diogo José Teixeira da Silva
61′ Raheem Sterling
Sadio Mané
Ilkay Guendogan
Georginio Wijnaldum
42′ (k.) Kevin De Bruyne
. Roberto Firmino59′
 31′ Gabriel Jesus
James Milner63′
61′ Bernardo Silva
Xherdan Shaqiri59′
Ołeksandr Zinczenko
Divock Origi

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna Liverpool FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.