• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 8. kolejka Premier League: Leicester City - Wolverhampton 1-0 (1-0)

8 listopada na King Power Stadium odbył się mecz 8. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i Wolverhampton. Starcie zakończyło się zwycięstwem Leicester City 1-0.

J. Vardy 15'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się druga i szósta drużyna Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 starcia jedenastka Leicester City (”Lisy”) wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla Leicester City zdobył z rzutu karnego Jamie Vardy w 15. minucie. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 39. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół ”Lis”. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Leander Dendoncker z Wolverhampton (”Wilki”). Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Leicester City.

Na drugą połowę drużyna ”Lis” wyszła w zmienionym składzie, za Luke'a Thomasa wszedł Marc Albrighton. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Rúben Neves, piłkarz ”Wilków”.

Trener ”Wilków” postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Daniela Podence'a i na pole gry wprowadził napastnika Adamę Traorégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością. W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Jonathanowi Evansowi z drużyny gospodarzy. W 72. minucie James Maddison został zastąpiony przez Harveya Barnesa.

Po chwili trener ”Lis” postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Dennisa Praeta wszedł Wes Morgan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wesleya Fofanę z Leicester City, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia Maximiliana Kilmana z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Rui Patricio
81′ Wesley Fofana
Willy Boly
Christian Fuchs
Maximilian Kilman90′
63′ Jonathan Grant Evans
Conor Coady
James Justin
Leander Dendoncker41′
Youri Tielemans
Nelson Semedo
80′ Dennis Praet
Pedro Lomba Neto79′
72′ James Maddison
Daniel Castelo Podence60′
Nampalys Mendy
Rayan Aït Nouri76′
46′ Luke Thomas
Rúben Diogo da Silva Neves50′
 15′ (k.) 39′ (k.) Jamie Vardy
Raul Jimenez
Danny Ward
John Ruddy
80′ Wes Morgan
Fernando Marçal de Oliveira76′
46′ Marc Albrighton
Joao Moutinho
72′ Harvey Lewis Barnes