• 5 .West Ham United FC (17 pkt.)
  • 6 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 8 .Everton (16 pkt.)

Liga angielska - 8. kolejka Premier League: Brighton & Hove Albion FC - Burnley FC 0-0

W spotkaniu 8. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 6 listopada, jedenastka Brighton&Hove FC zremisowała z Burnley FC 0-0. Mecz odbył się na The American Express Community Stadium w Falmer.

8. kolejka Anglia - Premier League
2020-11-06 18:30 | Stadion: The American Express Community Stadium | Arbiter: Mike Dean
Brighton & Hove Albion FC
Burnley FC
0
0

Było to starcie drużyn broniących się przed spadkiem. Spotkała się 16. i 20. jedenastka Premier League.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Burnley FC (”The Clarets”) wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 70. minucie Ashley Barnes został zastąpiony przez Jaya Rodrigueza. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Alireza Jahan wszedł za Joëla Veltmana.

Chwilę później trener ”The Clarets” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Chrisa Wooda. Na boisko wszedł Matěj Vydra, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 86. minucie w drużynie Brighton&Hove FC doszło do zmiany. Aaron Connolly wszedł za Dannego Welbecka. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Yvesowi Bissoumie z Brighton&Hove FC.

Matthew Lowton
83′ Joël Veltman
Josh Brownhill
87′ Yves Bissouma
Dwight McNeil
86′ Danny Welbeck
Jay Rodriguez70′
86′ Aaron Anthony Connolly
Max Thompson
83′ Alireza Jahan Bachsch
Matěj Vydra84′

Zespół Brighton&Hove FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Brighton&Hove FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna Brighton&Hove FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Zespół gości w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.