• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 7 .Everton (16 pkt.)
  • 8 .Manchester United (16 pkt.)

Liga angielska - 7. kolejka Premier League: Sheffield United FC - Manchester City 0-1 (0-1)

31 października na Bramall Lane odbyło się spotkanie 7. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Sheffield United i Manchesteru City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 1-0.

K. Walker 28'

Zespół Sheffield United (”Szable”) przed meczem zajmował 19. miejsce w tabeli, zatem musiał zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 90 razy. Jedenastka Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała aż 40 razy, zremisowała 25, a przegrała tylko 25.

Od pierwszych minut jedenastka Manchesteru City zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Sheffield United była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu dla ”Obywateli” zdobył Kyle Walker w 28. minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Kevin De Bruyne.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”Obywateli”.

W 55. minucie Ben Osborn został zmieniony przez Johna Lundstrama. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Szabl” doszło do zmiany. Oliver Norwood wszedł za Ethana Ampadu.

Trener Sheffield United postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił obrońcę Maksa Lowe'a i na pole gry wprowadził napastnika Davida McGoldricka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły bramki.

Aymeric Laporte
81′ Max Lowe
Joao Cancelo
John Egan
Kevin De Bruyne
Sander Gard Bolin Berge
Bernardo Silva
55′ Ben Osborn
Rodrigo Hernández Cascante
65′ Ethan Ampadu
Eric García Martret
55′ John Lundstram
John Stones
65′ Oliver Norwood
Philip Foden81′
81′ David McGoldrick
Ilkay Guendogan85′
Billy Sharp
Ołeksandr Zinczenko

Jedenastka Manchesteru City była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Manchesteru City w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.