Liga angielska - 7. kolejka Premier League: Newcastle United - Everton Football Club 2-1 (0-0)

W meczu 7. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 1 listopada, drużyna Newcastle Utd zwyciężyła z Everton FC 2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

W  meczu 7. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 1 listopada, drużyna Newcastle Utd zwyciężyła  z Everton FC  2-1 (0-0). Pojedynek odbył się na St. James' Park w Newcastle upon Tynym.

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Newcastle Utd (”Sroki”) znajduje się na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to zespół Everton FC (”The Toffees”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 161 spotkań jedenastka Everton FC wygrała 66 razy i zanotowała 61 porażek oraz 34 remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka Everton FC próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Niels Nkounkou z zespołu gości. Była to 32. minuta meczu.

W 55. minucie kartką został ukarany Callum Wilson, piłkarz Newcastle Utd.

W tym czasie to ”Sroki” otworzyli wynik. W 56. minucie z karnego bramkę zdobył Callum Wilson.

W 60. minucie w drużynie ”The Toffees” doszło do zmiany. Bernard wszedł za André Gomesa. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Yerry Mina z ”The Toffees”. Trener Everton FC postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Nielsa Nkounkou i na pole gry wprowadził napastnika Cenka Tosuna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Allanowi, zawodnikowi gości. W 74. minucie za Allana Saint-Maximina wszedł Ryan Fraser. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce ”The Toffees” doszło do zmiany. Alex Iwobi wszedł za Jonjoe'a Kennego.

Po chwili trener Newcastle Utd postanowił wzmocnić linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Miguela Almiróna. Na boisko wszedł Isaac Hayden, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Callum Wilson z Newcastle Utd. W 87. minucie w zespole Newcastle Utd doszło do zmiany. Andy Carroll wszedł za Calluma Wilsona.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia sędzia przyznał kartkę Abdoulaye Doucourému z drużyny gości.

Piłkarze Everton FC szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Dominic Calvert-Lewin. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Trzy minuty później kartkę dostał Jacob Murphy, piłkarz Newcastle Utd. Jedenastce Everton FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu ”Sroki”.

Przewaga drużyny Everton FC w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Zawodnicy Newcastle Utd otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Już w najbliższy piątek jedenastka ”Sroki” zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Southampton FC. Natomiast w sobotę Manchester United zagra z drużyną ”The Toffees” na jej terenie.