• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 7. kolejka Premier League: Burnley FC - Chelsea Londyn 0-3 (0-1)

W spotkaniu 7. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 31 października, zespół Burnley FC przegrał z Chelsea FC 0-3 (0-1). Mecz odbył się na Turf Moor.

T. Werner 70'

Drużyna Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmowała 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 76 starć zespół Burnley FC wygrał 33 razy i zanotował 27 porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Burnley FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby Hakim Ziyech wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Blues”, zdobywając bramkę w 26. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Tamy Abraham.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chelsea FC.

Drugą połowę drużyna Burnley FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dale'a Stephensa wszedł Jay Rodriguez. Jedyną kartkę w meczu dostał Kevin Long z Burnley FC. Była to 49. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 63. minucie spotkania, gdy Kurt Zouma strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Mason Mount.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 70. minucie spotkania, gdy Timo Werner strzelił trzeciego gola. Sytuację bramkową stworzył Hakim Ziyech.

W 73. minucie Ashley Barnes został zastąpiony przez Robbiego Bradego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Reece James
49′ Kevin Long
N'Golo Kanté
46′ Dale Stephens
Hakim Ziyech  26′ 73′
Chris Wood
Tamy Abraham77′
73′ Ashley Barnes
Timo Werner  70′
Bailey Peacock-Farrell
Wilfredo Daniel Caballero
Jimmy Dunne
Karlo Žiger
73′ Robbie Brady
Cesar Azpilicueta
Lewis Richardson
Antonio Ruediger
46′ Jay Rodriguez
Luiz Frello Jorginho86′
Max Thompson
Olivier Giroud77′
Matěj Vydra
Callum Hudson-Odoi73′

Drużyna ”The Blues” była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Burnley FC przyznał jedną żółtą.

Jedenastka ”The Clarets” w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.