• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 6. kolejka Premier League: Southampton FC - Everton Football Club 2-0 (2-0)

W meczu 6. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 25 października, zespół Southampton FC zwyciężył z Everton FC 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na St. Mary's Stadium.

C. Adams 35'

Zespół Everton FC (”The Toffees”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwszą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 86 razy. Zespół Everton FC wygrał aż 42 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 25.

Od pierwszych minut zespół Southampton FC (”Święci”) zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny ”The Toffees” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Trzeba było trochę poczekać, aby James Ward-Prowse wywołał eksplozję radości wśród kibiców Southampton FC, zdobywając bramkę w 27. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomagał Daniel Ings.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Świętych” w 35. minucie spotkania, gdy Che Adams strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Daniel Ings.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Everton FC wyszedł w zmienionym składzie, za Aleksa Iwobiego wszedł Bernard. W 57. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Kyle'owi Walkerowi-Petersowi z Southampton FC.

W 58. minucie w drużynie ”The Toffees” doszło do zmiany. Anthony Gordon wszedł za Abdoulaye Doucourégo. W tej samej minucie za Gylfiego Sigurdssona wszedł Fabian Delph. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Bernarda, zawodnika gości.

W 72. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lucas Digne osłabiając tym samym zespół ”The Toffees”. Niedługo później trener Southampton FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Stuarta Armstronga. Na boisko wszedł Ibrahima Diallo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W samej końcówce spotkania w drużynie Southampton FC doszło do zmiany. Dan Nlundulu wszedł za Che Adamsa.

W doliczonej drugiej minucie starcia żółtą kartkę obejrzał Dominic Calvert-Lewin z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Jordan Pickford
57′ Kyle Walker-Peters
Lucas Digne72′
86′ Stuart Armstrong
Abdoulaye Doucouré58′
 27′ James Ward-Prowse
Dominic Calvert-Lewin90′
 35′ 89′ Che Adams
Bernard46′ 64′
86′ Ibrahima Diallo
Tom Davies
Nathan Tella
Fabian Delph58′
Shane Long
Andre Gomes
89′ Dan Nlundulu
Anthony Gordon58′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Southampton FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Everton FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.