• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (17 pkt.)
  • 7 .Everton (16 pkt.)
  • 8 .Manchester United (16 pkt.)

Liga angielska - 6. kolejka Premier League: Burnley FC - Tottenham Hotspur Londyn 0-1 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 26 października, drużyna Burnley FC przegrała z Tottenhamem Londyn 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Turf Moor.

Son Heung-Min 76'

Jedenastka Burnley FC (”The Clarets”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 80 spotkań drużyna Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała 30 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 20 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Josh Brownhill z jedenastki gospodarzy. Była to druga minuta spotkania.

W 57. minucie Lucas Moura został zmieniony przez Erika Lamelę.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 66 ataków oddał tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 76. minucie bramkę zdobył Son Heung-Min. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Harry Kane.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Giovani Lo Celso wszedł za Tanguy'ego Ndombèlégo. W 80. minucie kartkę dostał Kevin Long z Burnley FC. W następstwie utraty bramki trener ”The Clarets” postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Johanna Berga i na pole gry wprowadził napastnika Jaya Rodrigueza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastki wciąż miały problemy ze skutecznością.

W samej końcówce meczu w zespole ”The Clarets” doszło do zmiany. Matěj Vydra wszedł za Ashleya Barnesa. Chwilę później trener Tottenhamu Londyn postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za napastnika Son Heung-Mina wszedł Joe Rodon, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Tottenhamu Londyn utrzymać prowadzenie.

Matt Doherty
80′ Kevin Long
Toby Alderweireld
James Tarkowski
Eric Dier
Charlie Taylor
Ben Davies
84′ Johann Berg Guðmunds­son
Moussa Sissoko
Ashley Westwood
Lucas Moura57′
2′ Josh Brownhill
Heung-min Son  76′ 90′
Dwight McNeil
Pierre Emil Hoejbjerg
89′ Ashley Barnes
Giovani Lo Celso79′
84′ Jay Rodriguez
Carlos Vinícius Alves Morais
89′ Matěj Vydra
Gareth Bale

Drużyna ”Koguty” była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Tottenhamu Londyn żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Tottenhamu Londyn w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.