• 5 .Southampton FC (17 pkt.)
  • 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Liga angielska - 6. kolejka Premier League: Aston Villa FC - Leeds United 0-3 (0-0)

23 października na Villa Park w Birminghamie odbył się mecz 6. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Aston Villa i Leeds United. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leeds United 3-0.

P. Bamford 55',67',74'

Jedenastka Aston Villa (”The Villans”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała drugą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 78 spotkań zespół Leeds United (”Pawie”) wygrał 26 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 26 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Pascalowi Struijkowi z jedenastki gości. Była to 10. minuta pojedynku.

W 21. minucie Pascal Struijk zastąpił Jamiego Shackletona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Tyrone'owi Mingsowi z Aston Villa.

Dopiero w drugiej połowie Patrick Bamford wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Pawii”, strzelając gola w 55. minucie spotkania. Trener Aston Villa postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Trézégueta i na pole gry wprowadził napastnika Bertranda Traorégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Pawii” w 67. minucie spotkania, gdy Patrick Bamford zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Mateusza Klicha.

W 69. minucie kartką został ukarany Jack Grealish, piłkarz gospodarzy.

W 74. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Patrick Bamford z Leeds United. Przy strzeleniu gola pomagał Hélder Costa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Mateusza Klicha, zawodnika ”Pawii”. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Robin Koch
53′ Tyrone Mings
Luke Ayling
Matt Targett
Ezgjan Alioski
John McGinn
. Helder Costa83′
66′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Pascal Struijk10′ 21′
69′ Jack Grealish
Ian Carlo Poveda-Ocampo
66′ Bertrand Isidore Traoré
Tyler Roberts

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna Leeds United wykorzystała wszystkie zmiany.