• 5 .Leicester City (62 pkt.)
  • 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Liga angielska - 5. kolejka Premier League: Manchester City - Arsenal Londyn 1-0 (1-0)

17 października na Etihad Stadium odbyło się spotkanie 5. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Manchesteru City i Arsenal FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 1-0.

R. Sterling 23'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) przebywa na dole tabeli zajmując 14. pozycję, za to jedenastka Arsenal FC (”Kanonierzy”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 170 meczów drużyna ”Kanonierów” wygrała 83 razy i zanotowała 45 porażek oraz 42 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Rodri z jedenastki gospodarzy. Była to 14. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu zdobył Raheem Sterling dla drużyny Manchesteru City. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Obywateli”.

W 63. minucie sędzia ukarał kartką João Cancela, zawodnika gospodarzy. W 65. minucie Sergio Aguero został zastąpiony przez Ilkaya Guendogana.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Rúbenowi Diasowi z Manchesteru City. Chwilę później trener ”Kanonierów” postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Williana. Na boisko wszedł Alexandre Lacazette, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 83. minucie Nicolas Pépé został zmieniony przez Edwarda Nketiaha, a za Granita Xhakę wszedł na boisko Thomas Partey, co miało wzmocnić jedenastkę Arsenal FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Philipa Fodena na Fernandinha.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nathana Akégo z Manchesteru City, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Thomasa Parteya z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Héctor Bellerín
84′ Nathan Aké
. David Luiz
68′ Ruben Santos
Gabriel dos Santos Magalhães
Riyad Mahrez
Kieran Tierney
63′ Joao Cancelo
Daniel Ceballos Fernández
Bernardo Silva
Bukayo Saka
89′ Philip Foden
Granit Xhaka83′
14′ Rodrigo Hernández Cascante
Nicolas Pépé83′
 23′ Raheem Sterling
. Willian69′
65′ Sergio Aguero
Ainsley Maitland-Niles
89′ . Fernandinho
Thomas Teye Partey83′ 90′
65′ Ilkay Guendogan
Alexandre Lacazette69′
Liam Delap
Edward Nketiah83′
Ferran Torres García

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. ”Obywatele” obejrzały w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna ”Kanonierów” w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.